Praleisti turinys

Triklozanas ir triklokarbanas

Dėl naudojimo dantų pastose, burnos skalavimo skysčiuose, muiluose, dezodorantuose, valikliuose, antibakteriniai ingredientai padeda išlaikyti sveikatą kūne ir švarą namuose.

A child showing soap on his hands

Du dažnai aptarinėjami antibakteriniai ingredientai yra triklozanas ir triklokarbanas. Daugelį metų juos naudojome dėl jų naudos sveikatai ir higienai ir esame įsitikinę, kad jie yra saugūs. Vis dėlto, kad atlieptume vartotojų pageidavimus, nustatėme ir alternatyvius saugius bei efektyvius ingredientus.

Nustojome gaminti odos priežiūros ir valymo produktus su triklozanu 2015 m. ir pasiryžome laipsniškai panaikinti triklozaną ir triklokarbaną iš visų mūsų gaminių iki 2018 m. pabaigos. Paiekėme šį tikslą su visais mūsų gaminiais.

Mūsų muiluose, dantų pastose, skystuose muiluose ir vonios skysčiuose pakeitėme triklozaną ir triklokarbaną gausybe alternatyvų, įskaitant natūralius ir gamtos įkvėptus antibakterinius ingredientus.

Atsakymai į jūsų klausimus

Kas yra triklozanas ir triklokarbanas?

Triklozanas ir triklokarbanas namų, grožio ir asmens priežiūros gaminiuose buvo naudojami daugelį metų. Abu šie ingredientai pasižymi labai panašiomis savybėmis, tačiau kiekvienas jų geriau veikia skirtinguose gaminiuose. Pavyzdžiui, triklozanas dažniau naudojamas skystame muile, o triklokarbanas daugiausiai – gabaliniame. Dantų pastose ir burnos skalavimo skysčiuose triklozanas padeda kovoti su apnašų mikrobais, kurie yra daugelio burnos sveikatos problemų priežastis.

Ar triklozanas ir triklokarbanas saugūs?

Ekspertų organizacijos visame pasaulyje, įskaitant Europos Vartotojų saugos mokslinį komitetą (SCCS) ir JAV Kosmetikos sudedamųjų dalių peržiūros grupę (CIR), paskelbė, kad triklozanas ir triklokarbanas yra saugūs vartotojams. Be to, „Unilever“ Saugumo ir aplinkosaugos centras (SEAC) nuolat peržiūri naujausius mokslinius duomenis, todėl esame įsitikinę, kad triklozanas ir triklokarbanas mūsų gaminiuose yra saugūs. SEAC taip pat tikrina triklozano ir triklokarbano lygį aplinkoje ir esame tikri, kad šių ingredientų naudojimas yra saugus aplinkai.

Jei manote, kad triklozanas ir triklokarbanas yra saugūs, kodėl jų atsisakote?

Mes pripažįstame, kad kai kurie žmonės yra susirūpinę dėl galimo triklozano ir triklokarbano poveikio žmogui ir aplinkai ir pageidautų, kad suteiktume švarą kitais būdais. Kadangi nustatėme saugias ir efektyvias alternatyvas, mums pavyko patenkinti vartotojų pageidavimus ir atsisakyti šių dviejų ingredientų.

Ar triklozanas ir triklokarbanas sukelia atsparumą antibiotikams?

Kai kurie mokslininkai išreiškė susirūpinimą, kad gaminiai su triklozanu ir triklokarbanu gali sukelti atsparumą antibiotikams. Vis dėlto, šis susirūpinimas kilo dėl tyrimų, kurie neatspindi, kaip žmonės iš tikrųjų naudoja gaminius. Naudojant namų sąlygomis nėra įrodymų, kad mūsų gaminiai kenkia antibiotikų veiksmingumui arba padidina riziką susidaryti atsparumui antibiotikams. Ekspertų institucijos, įskaitant Europos Sąjungos Vartotojų saugos mokslinį komitetą, įvertino triklozano ir triklokarbano saugumą ir nerado pagrindo žmonėms nustoti vartoti jų turinčius gaminius.

Kaip man žinoti, ar „Unilever“ gaminiuose yra triklozano arba triklokarbano?

Mūsų muiluose, dantų pastose, skystuose muiluose ir vonios skysčiuose pakeitėme triklozaną ir triklokarbaną gausybe alternatyvų, įskaitant natūralius ir gamtos įkvėptus antibakterinius ingredientus.

Naujai įsigytuose prekių ženkluose vis dar galite pastebėti triklozaną kai kurių gaminių etikečių ingredientų sąrašuose. Kai imamės dirbti su nauju prekės ženklu ar įmone, stengiamės užtikrinti, kad jie kuo greičiau atitiktų mūsų standartus.

„Triklozano naudojimas maksimalia 0,3 % koncentracija dantų pastose, rankų ir kūno muiluose, dušo želėse ir dezodorantuose laikomas saugiu. Papildomas triklozano naudojimas šia koncentracija veido pudrose ir dėmių maskuokliuose taip pat laikomas saugiu.“

Europos Vartotojų saugos mokslinis komitetas
Back to top