Praleisti turinys

Kaip išsirenkame savo ingredientus?

Mūsų svarbiausias prioritetas yra gaminio saugumas. Mūsų namų ir asmens priežiūros gaminius naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Žmonės pasitiki mumis ir mūsų gaminiais, kurie yra saugūs jiems, jų šeimoms ir aplinkai.

Mūsų ingredientų standartai

Mūsų ingredientų standartai nustatomi pagal tris pagrindinius aspektus: įstatymus ir teisės aktus, mūsų pačių vidinius saugumo vertinimus ir kintančius vartotojų poreikius.

Mažiausia, ką darome, tai užtikriname, kad mūsų gaminiai atitiktų taikomus teisės aktus. Kai kuriose srityse mūsų standartai yra aukštesni, negu nurodyta teisės aktuose. Tokiu atveju tikimės, kad ir mūsų tiekėjai bei partneriai laikysis šių standartų. Kai imamės dirbti su nauju prekės ženklu ar įmone, panašiai stengiamės užtikrinti, kad jie kuo greičiau atitiktų mūsų standartus.

Taikome vienodus standartus, kad ir kur pasaulyje mūsų produktai būtų gaminami, parduodami ar vartojami. Mūsų standartai nuolat peržiūrimi ir atnaujinami pagal turimą naujausią informaciją.

Sužinokite daugiau skyriuje „Atsakymai į jūsų klausimus apie ingredientus“.

Saugos ir aplinkos klausimų išmanymas

„Unilever“ turi tam skirtą Saugumo ir aplinkosaugos centrą (SEAC), kuriame dirba apie 200 žmonių, įskaitant savo srityje pripažintus mokslininkus.

Pagrindinis SEAC komandos tikslas yra įvertinti „Unilever“ gaminių saugumą ir tvarumą bei užtikrinti, kad jie yra saugūs vartotojams, mūsų darbuotojams bei aplinkai.

Mokslu ir bendradarbiavimu užtikrinti saugumą ir tvarumą

Be to, kad patys atliekame novatoriškus mokslinius tyrimus, glaudžiai bendradarbiaujame su lyderiaujančiomis pasaulio institucijomis bei įstatymų leidėjais, vyriausybių mokslininkais ir akademiniais ekspertais. Šis bendradarbiavimas užtikrina, kad visuomet vertindami saugumą ir tvarumą naudotume naujausius mokslo pasiekimus.

Mūsų saugumo ir tvarumo vertinimai

Nuo pat pradinės naujo gaminio idėjos, jo pagaminimo ir pardavimo, iki tol, kol jis nebenaudojamas, mūsų SEAC mokslininkai dalyvauja visuose etapuose, kad užtikrintų saugumą ir tvarumą.

Prieš pristatant gaminį mūsų SEAC mokslininkai dirba su įvairiomis „Unilever“ komandomis, kad įvertintų gaminio saugumą ir poveikį aplinkai.

Naudojamės tarptautiniu lygiu pripažintais saugumo ir tvarumo vertinimais, į kuriuos įeina gaminio technologija, ingredientai bei tai, kaip jis bus naudojamas.

Pavojaus, poveikio ir rizikos supratimas

Vertindami saugumą ir nustatydami ingrediento arba produkto rizikingumą, apsvarstome du pagrindinius faktorius: pavojų ir poveikį.

Galimi pavojai slypi visur aplinkui, o kartais tokiose vietose, kur jų tikimės mažiausiai.

Pavyzdžiui, cianidas yra pavojingas chemikalas ir gali išsiskirti valgant obuolio sėklas.

Žinome, kad cianidas yra pavojingas, tačiau toks mažas jo išskirtas kiekis, su kuriuo mes susiduriame netyčia suvalgę kelias obuolio sėklas, reiškia, kad rizika mums nekyla.

Pavojaus ir poveikio vertinimas yra itin svarbus renkantis ingredientus ir užtikrinant, kad jų naudojamas kiekis yra tinkamas, yra saugus ir efektyvus.

Vertindami poveikį apmąstome, koks gaminio kiekis kas kartą bus naudojamas, kiek ilgai ir kaip dažnai. Taip pat įtraukiame netyčinio gaminio panaudojimo galimybę, pavyzdžiui, kai dušo želė panaudojama išsiplauti galvą.

Užtikrindami, kad gaminio poveikio lygis yra gerokai žemesnis už lygį, galintį sukelti žalos, įsitikiname, kad mūsų gaminiai yra saugūs vartotojams, mūsų darbuotojams ir aplinkai.

Jei gauname bet kokios naujos informacijos apie ingredientą, mes ją įvertiname. Jei dėl šios informacijos pasikeičia ankstesnis mūsų rizikos vertinimas, visuomet imamės veiksmų.

Įsiklausome

Retkarčiais mūsų gaminių vartotojai išreiškia pageidavimą, kad pagamintume tam tikrus produktus be kai kurių ingredientų. Visi ingredientai yra saugūs visuose mūsų gaminiuose. Nepaisant to, jei yra prieinamas alternatyvus ingredientas, visuomet apsvarstysime pakeitimo galimybę.

Jei turite klausimų apie bet kuriuos mūsų gaminių ingredientus, susisiekite su mumis.

Ar žinojote?

Mūsų SEAC mokslininkai išmano chemiją, aplinkos apsaugą, informatiką, modeliavimą, mirkobiologiją, procesų saugą, darbo saugą, aplinkos tvarumą ir toksikologiją.

Back to top