Praleisti turinys

Apie alergijas

Sužinokite daugiau apie odos alergijas ir ieškokite jums tinkamų gaminių

Wiping cream into hand

Mūsų požiūris į pagalbą kovoje su alergijomis

Šiame puslapyje sužinosite viską apie odos alergijas ir kaip atskirti gaminius, kurie gali būti jums tinkami.

Kai kurie ingredientai gali sukelti alergines reakcijas nedidelei daliai žmonių. mes sunkiai dirbame tam, kad užtikrintume mažiausią įmanomą tokių ingredientų kiekį. Kai kurie ingredientai dėl savo funkcijos ir naudos daugumai vartotojų yra pernelyg svarbūs, kad jų būtų atsisakyta.

Mes sprendžiame, ką naudoti mūsų gaminiuose, remdamiesi trimis dalykais: žmonių pasirinkimais, mūsų pačių saugumo patikromis ir šalių, kuriose mūsų gaminiai parduodami, reglamentais.

Mes žinome, kad informacija apie alergenus yra svarbi nedideliam skaičiui žmonių, kurie gali būti jautrūs tam tikriems ingredientams. Dėl to suteikiame aiškią informaciją apie tai, kas yra mūsų gaminiuose.

Kokius gaminius galima naudoti turintiems alergijų?

Nedidelė dalis žmonių gali būti alergiški tam tikriems kvapiklių ingredientams. Dėl to siekiame vartotojams suteikti informaciją apie kvapiklių alergenus ant pakuočių arba per pagalbos linijas. O Europoje sukūrėme duomenų bazę, kad padėtume žmonėms rasti galimai tinkamus gaminius. Sužinokite daugiau apie tai, „Kas yra mūsų gaminiuose“ jūsų šalyje.

Jeigu nesate įsitikinę, kad esate alergiški tam tikram kvapiklio ingredientui, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.

Kas yra alergija?

Mūsų imuninė sistema leidžia mums likti sveikais kovodama su bet kokiais į mūsų organizmą patenkančiais kenkėjais, tokiais kaip bakterijos ir virusai. Alergenas paprastai yra nekenksmingas dalykas, į kurį jūsų imuninė sistema reaguoja tarsi į grėsmę. Prieš tam atsitinkant paprastai su juo susiduriate kelis kartus. Bet tam galiausiai atsitikus, paprastai būsite alergiški visą gyvenimą.

Dažnai kiek laiko užtrunka, kol ant odos pasirodo alerginės reakcijos – paprastai 24-48 val. po kontakto su alergenu. Galite išgirsti tokius šio reiškinio pavadinimus kaip „uždelsto poveikio padidintas jautrumas“, „IV tipo alergija“ arba „kontaktinė alergija“. Didžioji dalis čia esančios informacijos yra apie šio tipo alergiją, nes daugelis mūsų gaminių kokiu nors būdu gali turėti sąlytį su jūsų oda

Kaip galiu tapti kažkam alergišku?

Yra du etapai:

  1. Pirmiausia jūsų kūnas atpažįsta alergeną ir tampa jam jautrus. Šiame etape nepasirodo jokie akivaizdūs simptomai, bet jūsų imuninės sistemos pokytis yra negrįžtamas.
  2. Jei pakankamai didelis alergeno kiekis dar kartą palies jūsų odą, imsite matyti alerginės reakcijos simptomus.If a high enough amount of the allergen touches your skin again, that’s when you’ll start to see the symptoms of an allergic reaction.

Kokie yra alerginės reakcijos simptomai?

Paprastai alerginės reakcijos pasirodo 24-48 val. po sąlyčio su alergenu. Galite pastebėti paraudimą arba bėrimą, patinimą, pūslių, šašų susidarymą ir niežėjimą. Jei esate alergiški vienam ingredientui, taip pat galite būti alergiški panašiems dalykams. Dermatologas esant reikalui gali patarti, kokių ingredientų reikėtų vengti.

Nepainiokite odos sudirgimo su alergine reakcija

Tokie simptomai kaip paraudimas ne visuomet kyla dėl alergijos. Jei jūsų oda sudirgusi, tai gali atrodyti labai panašiai į alerginę reakciją. Dažnai tam, kad sužinotumėte tikslią diagnozę, reikia pasitarti su dermatologu. Esant odos sudirgimui pastebimas panašus paraudimas ar bėrimas, tinimas ar niežėjimas. Taip pat galite jausti tempimą, skausmą, dilgčiojimą ar deginimą. Paprastai tai atsiranda per keletą valandų to, kas tai sukėlė. Tokiu atveju jūsų oda gali išsausėti arba skilinėti.

Tačiau yra vienas didelis skirtumas tarp odos sudirginimo ir alerginių reakcijų – odos sudirginimo požymiai nebūtinai pasirodys dar kartą, net jeigu naudosite tą patį gaminį toje pačioje odos vietoje. Bet kai tik tampate alergiški tam tikram ingredientui, didelis jo kiekis visuomet privers jūsų imuninę sistemą vėl sureaguoti taip pat.

Kokie ingredientai sukelia alergines reakcijas?

Su daug alergenų natūraliai susiduriame kas dieną. Geri pavyzdžiai yra augalų alergenai, tokie kaip nuodingosios gebenės, ir metalai, tokie kaip chromas ir nikelis: neseniai atliktas tyrimas parodė, kad apie 14 % europiečių turi kontaktinę alergiją nikeliui.

Tas pats tyrimas parodė, kad mažiau negu 2 % europiečių yra alergiški kvapikliuose esantiems ingredientams. Be to, nedidelis skaičius žmonių yra alergiški konservantams ir plaukų dažų ingredientams.

Ką daryti, jei manau, kad turiu odos alergiją?

Jei atpažįstate mūsų išvardintus simptomus ir manote, kad turite odos alergiją, pasitarkite su savo gydytoju arba dermatologu. Būtų naudinga sudaryti visų gaminių, kuriuos naudojote prieš pasirodant alerginei reakcijai, sąrašą. Jei galite, paimkite gaminius ir pakuotes su savimi, kad gydytojas matytų jų sudėtį.

Dermatologas atliks keletą testų, kad išsiaiškintų reakcijos priežastį. Jus ištirs ir paklausinės apie simptomus bei kada jie pasirodė. Jums taip pat gali atlikti odos lopo mėginių tyrimą su jūsų naudotais gaminiais arba konkrečiais jų ingredientais.

Kai žinote, kam esate alergiški, galite ieškoti šių ingredientų sąrašuose ir jų vengti. Būkite atsargūs su klastotėmis – niekada negalite būti tikri, kas jose yra.

Galime padėti jums ir jūsų gydytojui išsiaiškinti, kam esate alergiški. Be to, kad suteikiame informaciją apie mūsų gaminių sudėtį, mielai nusiųsime jūsų gydytojui pavyzdžių, kuriuos jis galės panaudoti odos lopo mėginių tyrimui. Tiesiog susisiekite su mumis (atidaroma naujame lange).

Ar kvapikliai sukelia alergijas?

Nedidelis kiekis kvapiklių ingredientų buvo nustatyti kaip galintys sukelti odos alergijas.

Tarptautinė kvepalų asociacija nurodo, kaip naudoti šiuos ingredientus. „Unilever“ gaminiuose stengiamės jų naudoti mažai ir naudojame mažiau, negu standartiškai šioje industrijoje. Europoje laikomės ES Kosmetikos reglamento, kuriame nurodytas 26 alergenais laikomų kvapiklių ingredientų sąrašas, ir kurių visu privalo būti išvardinti ant gaminio etiketės arba pakuotės.

Dabar taip pat suteikiame prieigą prie duomenų bazės, kad padėtume žmonėms, turintiems alergiją vienam iš ingredientų, ieškoti jiems tinkamų gaminių.

O kaip dėl konservantų?

Konservantai yra svarbūs, nes užtikrina, kad mūsų gaminiai būtų saugūs naudoti iki pat jų galiojimo laiko, užkirsdami kelią bakterijų ir pelėsių augimui. Konservantus naudojame tik tada, kai be jų niekaip negalime apsieiti, ir visuomet tik kaip įmanoma mažesniais kiekiais. Vis tik kai kurie žmonės gali būti alergiški ir kai kuriems šių ingredientų.

Kaip galiu įsitikinti, kad nesu alergiškas plaukų dažams?

Nedidelis skaičius žmonių yra alergiški plaukų dažams. Retais atvejais žmogui dėl reakcijos gali prireikti medicininės pagalbos. Dėl to svarbu išbandyti dažus 48 valandos prieš dažant plaukus namuose arba salone, net jeigu tą patį atspalvį jau esate naudoję daug kartų. Tiesiog lengvai patepkite jų ant odos ir palaukę pamatysite, ar oda sureaguos.

Tačiau kai kurie ingredientai dėl savo funkcijos ir naudos daugumai vartotojų yra pernelyg svarbūs, kad jų būtų atsisakyta. Bet mes žinome, kad informacija apie alergenus yra svarbi nedideliam procentui žmonių, kurie gali būti jautrūs tam tikriems ingredientams. Dėl to suteikiame aiškią informaciją apie tai, kas yra mūsų gaminiuose.

Atsakomybės atsisakymas

Visas šioje interneto svetainėje esantis turinys (įskaitant teksto, vaizdo ir kitus formatus) sukurtas tik informaciniais tikslais. Turinys nėra skirtas pakeisti profesionalias medicinines konsultacijas, diagnozę ar gydymą. Jei turite bet kokių klausimų apie savo sveikatos būklę, visuomet kreipkitės į gydytoją ar kitą kvalifikuotą sveikatos priežiūros specialistą. Visuomet paisykite profesionalių medicininių rekomendacijų ir neatidėliokite kreipimosi į medikus dėl to, ką perskaitėte šioje interneto svetainėje.

Jei manote, kad jums reikalinga skubi medicinos pagalba, skambinkite savo gydytojui, kreipkitės į skubios pagalbos skyrių arba nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą. „Unilever“ nerekomenduoja pritarti bet kokiems konkretiems testams, procedūroms, nuomonėms ar kitai informacijai, kuri gali būti minima šioje interneto svetainėje. Nuorodas į mokomąjį turinį, kuris nėra sukurtas „Unilever“, priimate savo pačių rizika.

Back to top