Praleisti turinys

Talkas

Talkas yra natūraliai randamas mineralas, atskirai naudojamas kaip talko milteliai bei kaip daugelio grožio ir asmens priežiūros gaminių ingredientas.

Bottle of talcum powder with some powder on yellow surface

Talko naudojimo pradžia laikomi 1890-ieji, kada jis buvo pirmą kartą panaudotas kūdikių priežiūrai. Šiais laikais jis naudojamas daugelyje kosmetikos gaminių visame pasaulyje ir pasižymi įvairiais privalumais. Jis gerai veikia kaip kūno pudra, nes puikiai sugeria drėgmę. Naudojamas veido pudrose jis švelniai užpildo odos paviršiaus ertmes, padėdamas sukurti minkštumo ir lygumo pojūtį. Jis taip pat yra puiki pagrindo medžiaga dekoratyvinei kosmetikai, pavyzdžiui, akių šešėliams arba skaistalams.

„Unilever“ naudoja tik kosmetinį talką. Yra daug skirtingų talko rūšių, skirstomų pagal grynumą. Šios grynumo skalės viršuje yra kosmetinis talkas, kuris yra aukščiausio kokybės ir saugumo lygio. Kosmetinis talkas ruošiamas malant talką iš kasyklų, kurios buvo specialiai parinktos dėl aukštos talko siūlių kokybės ir grynumo. Mes naudojame kosmetinį talką kai kuriuose mūsų grožio ir asmens priežiūros gaminiuose, tokiuose kaip odos priežiūros produktai ir dezodorantai.

Jei talko yra viename mūsų gaminių, jis yra paminėtas ingredientų sąraše ant pakuotės.

Atsakymai į jūsų klausimus

Ar gaminiai, kuriuose yra kosmetinio talko, yra saugūs naudoti?

Taip. Kosmetinio talko saugumas pagrįstas dešimtmečių moksliniais įrodymais, gautais iš viso pasaulio institucijų, įskaitant JAV maisto ir vaistų administraciją bei Europos Komisijos vartotojų saugos mokslinį komitetą. Be atitikties taikomiems įstatymams ir teisės aktams mes taip pat patys atliekame saugumo vertinimus ir stebime atliekamus mokslinius tyrimus.

Girdėjau, kad talke gali būti asbesto, ar tai tiesa?

„Unilever“ naudojamame kosmetiniame talke asbesto nėra. Mes naudojame tik gryniausią talką, kuris yra aukščiausios įmanomos kokybės.

Ar jūsų gaminiai sukelia vėžį?

Ne, mes nepardavinėtume gaminio, kuris mūsų manymų galėtų sukelti vėžį. Į savo gaminių saugumą žiūrime labai atidžiai, o mūsų Saugumo ir aplinkosaugos centras visuomet yra informuotas apie naujausią su ingredientais susijusią mokslinę informaciją, kad mūsų vartotojai būtų saugūs.

Neseniai buvo diskutuojama, ar pats talkas gali sukelti vėžį, nes kai kurie žmonių stebėjimo tyrimai parodė, kad talko naudojimas lytinių organų srityje yra susijęs su šiek tiek didesne kiaušidžių vėžio rizika. Vis dėlto, kiti tyrimai parodė, kad tokios sąsajos nėra. Šios koreliacijos nereiškia, kad talkas gali sukelti vėžį. Be to, nėra patikimo biologinio paaiškinimo, kaip kosmetinis talkas, tepamas ant lytinių organų, gali sukelti kiaušidžių ar kitokio vėžio išsivystymą.

Mes įvertinome visus prieinamus įrodymus ir nustatėme, kad talko naudojimas mūsų produktuose vis dar yra saugus.

Back to top