Praleisti turinys

Natrio laureto sulfatas (SLES) ir natrio laurilsulfatas (SLS)

Purvo šalinimas nuo drabužių, indų ir odos yra svarbi kasdienybės dalis. Nuo muilo ir dantų pastos iki skalbinių ploviklių daugelis gaminių putoja, kai imami naudoti valymui.

People washing their dishes

Ingredientai, kurie padeda vykti šiam procesui, vadinami aktyviosiomis paviršiaus medžiagoms. Naudojami su vandeniu jos putoja ir leidžia gaminiui pašalinti nešvarumus. Dvi aktyviosios paviršiaus medžiagos, dėl kurių gaminiai tokiu būdu gali plauti, vadinamos natrio laureto sulfatu (SLES) ir natrio laurilsulfatu (SLS).

SLES ir SLS saugumo duomenys puikūs ir jie naudojami jau daugelį metų. Vis dėlto, ilgesnis odos kontaktas su koncentruotu SLES arba SLS gali sukelti dirginimą. Dėl to kurdami savo gaminius stengiamės kiek įmanoma sumažinti potencialų dirginimą, tuo pačiu suteikiant efektyvų valymą.

Atsakymai į jūsų klausimus

Atsakymai į jūsų klausimus

SLES ir SLS saugumas buvo daugelio mokslinių tyrimų objektas. Rezultatai rodo, kad kartais išreiškiamas susirūpinimas siejant juos su vėžiu neturi pagrindo. Į nė vieną iš kancerogenų sąrašų, sudarytų tokių gerbiamų institucijų kaip Pasaulio sveikatos organizacija, Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra ar Europos Sąjunga, neįtraukta SLES ir SLS.

Nepriklausomos JAV Kosmetikos ingredientų apžvalgos (CIR) ekspertų grupės mokslinėse apžvalgose nustatyta, kad SLES ir SLS yra saugūs naudoti kosmetikos ir asmens priežiūros gaminiuose. Jie taip pat buvo peržiūrėti įgyvendinant Rizikos žmogui ir aplinkai vertinimo (HERA) iniciatyvą dėl Europos buitinių valymo priemonių sudedamųjų dalių. HERA, kuri pateikė nešališką, skaidrią ir moksliškai įvertintą saugumo informaciją. HERA padarė išvadą, kad jie yra saugūs ir jų naudojimas nekelia susirūpinimo.

Ar SLES ir SLS saugūs aplinkai?

SLS ir SLES greitai ir pilnai suyra biologiškai. Mūsų aplinkosauginiai vertinimai, į kuriuos įeina ir platus panaudojimas pasauliniu mastu, parodė, kad dėl dabartinių naudojimo lygių nėra ko nerimauti.

Back to top