Praleisti turinys

Silikonai

Daugelis dalykų, kurie asmens priežiūros produktuose žmonėms patinka, įmanomi dėl silikonų: nuo pat plaukų kondicionieriaus suteikiamo šilko efekto iki švelnaus rutulinio dezodoranto pojūčio.

Moteris plauna plaukus šampūnu

Silikonus naudojame daugelyje asmens priežiūros gaminių, įskaitant šampūnus, plaukų kondicionierius ir formavimo priemones, drėkiklius, odos apsaugos priemones bei antiperspirantus, nes jie itin efektyviai kondicionuoja odą ir plaukus. Silikonus taip pat naudojame namų priežiūros gaminiuose.

Nors silikonai yra žmogaus pagamintas ingredientas, iš tiesų jie yra kilę iš natūralaus elemento silicio, sudarančio daugiau kaip ketvirtadalį Žemės plutos. Šis elementas paprastai randamas junginyje su deguonimi, formuojančiame įprastą paplūdimio smėlį (silicio dioksidas). Mes naudojame tik tuos silikonus, kuriems buvo atliktas griežtas saugumo vertinimas, ir šiuos vertinimus nuolat atnaujiname pagal naujausius mokslinius atradimus.

Atsakymai į jūsų klausimus

Kokius silikonus naudoja „Unilever“?

Silikonų yra daugiau kaip 2000 skirtingų rūšių, įskaitant kietus, skystus, pastos tirštumo, tepalinius, aliejinius ir guminius. Dažniausiai asmens priežiūros gaminiuose mūsų naudojami silikonai yra dimetikonas ir dimetikonolis. Namų priežiūros gaminiuose dažniausiai naudojami silikonai yra polidimetilsiloksanai.

Kodėl silikonai dažnai naudojami gaminiuose plaukams?

Silikonai sukuria švelnių, minkštų ir sudrėkintų plaukų pojūtį. Sumažindami trintį jie taip pat suteikia švaresnių ir lengviau šukuojamų plaukų pojūtį.

Kodėl apie kai kuriuos gaminius plaukams teigiama, kad jų sudėtyje nėra silikonų?

Silikonai naudojami daugelyje šampūnų ir kondicionierių, kad padarytų plaukus elastingus, blizgius ir lengvai šukuojamus. Vis dėlto, kai kuriems žmonėms labiau priimtini gaminiai be silikonų, kurie labiau tinka jų plaukų tipui ir nesukelia „sunkių“ plaukų pojūčio. Šampūnuose ir kondicionieriuose, kurie „didina“ plaukų apimtį, silikono yra labai mažai arba nėra išvis. Mes taip pat gaminame plaukų priežiūros produktus be silikonų ir tai dažnai nurodoma ant pakuotės, kad padėtų žmonėms išsirinkti mėgstamus gaminius.

Ar silikonai naudojami namų priežiūros gaminiuose?

Silikonai naudojami „Unilever“ namų priežiūros gaminiuose, tokiuose kaip skalbinių plovikliai ir audinių kondicionieriai, kai kurie tualeto valikliai, šveitimo kremai, purškalai ir indaplovių geliai. Namų priežiūros gaminiuose naudojami silikonai paprastai veikia kaip putoti neleidžiantys ingredientai.

Ar silikonai saugūs žmonėms?

Mūsų naudojami silikonai yra griežtai vertinami ir saugūs naudoti namų bei asmens priežiūros gaminiuose. Dimetikonas – vienas plačiausiai naudojamų silikonų – yra patvirtintas JAV maisto ir vaistų administracijos.

Ar silikonai saugūs aplinkai?

Mes atidžiai sekame mokslines diskusijas apie silikonus aplinkoje. Pasitaiko versijų, kad kai kurie silikonai kaupiasi vandens telkinių dugne ir paveikia vandens gyvūnus. Vis dėlto, tyrimai rodo, kad silikonai turi mažai įtakos žuvims ir kitiems dugne gyvenantiems vandens organizmams, tokiems kaip kirminai ar vabzdžių lervos.

Tyrimai rodo, kad nuotekų valymo procesų metu pasišalina vandenyje neskylantys silikonai. Kaip ir su kitais mūsų namų bei asmens priežiūros gaminių ingredientais, mes visuomet stebime vykstančius mokslinius tyrimus ir besikeičiantį teisinį reguliavimą. Jei gauname bet kokios naujos informacijos, mes ją įvertiname. Jei dėl šios informacijos pasikeičia ankstesnis mūsų rizikos vertinimas, visuomet imamės veiksmų.

Kaip man žinoti, ar produkto sudėtyje yra silikonų?

Mūsų asmens priežiūros produktų ingredientai išvardijami ant pakuotės.

„Silikono gamintojai atliko daugiau kaip 1000 tyrimų, skirtų įvertinti silikono saugumą darbuotojams, vartotojams, aplinkai ir gamybos procesams. Šių nuolatinių tyrimų ir testavimų rezultatai parodo silikonų saugumą įvairiose ir svarbiose jų pritaikymo srityse.“

Silikonų aplinkos, sveikatos ir saugos centras, JAV
Back to top