Praleisti turinys

Plastikinės šveitimo granulės

Nustojome naudoti plastikines šveitimo granules 2014 m. reaguodami į susirūpinimą dėl galimo mikroplastiko kaupimosi vandenynuose ir ežeruose.

Mažos balto plastiko dalelės

Anksčiau naudojome juos kai kuriuose mūsų šveitimui skirtuose gaminiuose. Dabar naudojame alternatyvius šveitimui skirtus ingredientus, tad žmonės naudodami „Unilever“ veido ir kūno prausiklius gali jaustis užtikrinti, kad neprisideda prie mirkoplastiko kaupimosi pasaulio vandenynuose.

Kokios yra plastikinių šveitimo granulių alternatyvos?

Dabar naudojame alternatyvius šveičiamuosius ingredientus, tokius kaip abrikosų kauliukai, kukurūzų miltai, malta pemza, silicio dioksidas ir graikinių riešutų kevalai.

Kaip mirkoplastikas atsiranda vandenyne?

Mikroplastikai atsiranda iš daugybės šaltinių, tokių kaip didesnių plastiko medžiagų skilimas vandenyje, sintetinių pluoštų atsiskyrimas iš tekstilės gaminių skalbimo metu namuose ir nuo mažų plastikinių granulių, naudojamų įvairiuose plataus vartojimo ir pramonės gaminiuose. Manoma, kad asmens priežiūros gaminiai prie mikroplastikų taršos lygio prisideda labai mažai.

Kodėl „Unilever“ anksčiau naudojo plastikines šveitimo granules?

Plastikinių šveitimo granulių anksčiau būdavo nedideliame kiekyje asmens priežiūros gaminių, tokių kaip veido valikliai, muilai, dušo želė ir kūno prausikliai. Naudojome juos todėl, kad jie švelniai atveria poras ir pašalina negyvas ląsteles nuo odos paviršiaus. Daugeliui žmonių patiko gaivinantis pojūtis, suteiktas granulių, kurios paprastai buvo gaminamos iš polietileno.

Ar plastikinės šveitimo granulės saugios?

Saugumo vertinimais buvo nustatyta, kad polietilenas – plastikas, anksčiau naudotas mūsų šveitimo granulėse – žmonėms yra saugus ir tokios koncentracijos, kokios paprastai randamos aplinkoje, nesukelia jokio efekto.

„Iki šiol buvo stebėtinų sėkmės istorijų – „Unilever“ pramynė kelią, pažadėdama iki 2015 m. palaipsniui atsisakyti visų mikrogranulių.“

Tanya Cox, jūrų plastiko pareigūnė, „Fauna & Flora International“. Šaltinis: Personal Care Products Council
Back to top