Praleisti turinys

Parabenai

Parabenai yra ingredientų grupė, naudojama kaip konservantai asmens priežiūros gaminiuose. „Parabenas“ reiškia daug besiskiriančių parabenų formų, iš kurių kai kurios randamos gamtoje.

A person wiping their face

Konservantus naudojame tam, kad asmens priežiūros gaminiai išsilaikytų tinkamos būklės: be jų juos gali sugadinti atsiradusios bakterijos, grybelis ar pelėsis. Savo konservantus renkamės atidžiai, skirdami dėmesį saugumui ir efektyvumui.

Saugumas yra svarbiausias mūsų prioritetas. Viso pasaulio institucijos palaiko kai kurių parabenų kaip konservantų naudojimą asmens priežiūros gaminiuose. Dažniausiai mūsų naudojami yra metilo ir etilo parabenai. Kai kuriuose gaminiuose naudojame kitus parabentų tipus – buti- ir propilparabenus. Isoparabenų nenaudojame. Mūsų naudojami parabenai yra saugūs ir padeda išlaikyti gaminius geros būklės.

Žinome, kad kai kurie žmonės mieliau naudoja gaminius be parabenų arba be tam tikrų rūšių parabenų, dėl to siūlome alternatyvas.

Atsakymai į jūsų klausimus

Ar parabenai saugūs?

Taip. Mes naudojame nedidelį kiekį parabenų, kurių saugumas asmens priežiūros gaminiuose yra moksliškai patvirtintas. Jie padidina gaminių saugumą ir galiojimo laiką apsaugodami nuo bakterijų, grybelio ir pelėsio. Be tokių konservantų kaip parabenai gaminiai gali pradėti skleisti nemalonų kvapą, pakeisti spalvą arba apipelyti.

„Unilever“ atlikti moksliniai tyrimai bei nuolatinis kitų mokslininkų darbo vertinimas rodo, kad mūsų parabenų naudojimo būdas yra saugus. Svarbios tarptautinės įstaigos, įskaitant JAV Maisto ir vaistų administraciją bei Europos Komisijos Vartotojų saugos mokslinį komitetą taip pat palaiko jų naudojimą kosmetikos ir asmens priežiūros gaminiuose.

Žiniasklaidoje kartais pasirodo žinučių, kad parabenai gali sukelti vėžį veikdami kaip estrogenas ir sutrikdydami hormonų balansą. Tokius teiginius ginčija reguliuojančios institucijos ir mokslininkai, nes jiems nėra patikimų įrodymų. Taip yra dėl to, kad nors parabeni ir veikia panašiai kaip estrogenas, jie yra tūkstančius kartų mažiau už jį aktyvūs.

Kokiuose „Unilever“ gaminiuose yra parabenų?

Kaip konservantus asmens priežiūros gaminiuose naudojame ribotą kiekį parabenų, kurie yra viena iš nedaugelio antibakterinių ir antigrybelinių ingredientų grupių, reguliuojančių institucijų visame pasaulyje pripažįstama esanti saugi. Jei naudojame parabenus arba bet kokius kitus konservantus, tai būna nurodyta ant pakuotės. Suprasdami, kad kai kurie žmonės verčiau jų vengia, siūlome ir alternatyvius gaminius.

„FDA manymu, šiuo metu vartotojams nėra jokios priežasties nerimauti dėl kosmetikos, kurioje yra parabenų, naudojimo.“

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA)
Back to top