Praleisti turinys

Kvapikliai

Daugeliui žmonių patinka kvepiantys gaminiai. Kad juos sukurtume naudojamės tik aukštos kokybės ingredientais, atitinkančiais tarptautinius standartus, nustatytus Tarptautinės kvapų tyrimų asociacijos (IFRA).

A person smelling a bottle of shampoo

Kokį kvapą atsimenate – močiutės virtuvę? Muilą, kuriuo prausėtės prieš eidami į mokyklą? Jūsų tėvo mėgstamus kvepalus?

Kvapai sužadina prisiminimus ir emocijas. Kvapo pojūtis yra susijęs su atmintimi ir gali prikelti tam tikrus praeities momentus – kokį atsiminimą kvapas yra sužadinęs jums?

„Unilever“ kompanijoje manome, kad kvapai yra magiški – jie sujungia parfumerijos meistrystę ir mokslo žinias. Svarbu, kad su jais būtų dirbama tinkamai. Žmonės visame pasaulyje naudja „Unilever“ gaminius savo namuose ir savo kūno priežiūrai kas dieną tam, kad gerai atrodytų, jaustųsi, ir, svarbiausia, skaniai kvepėtų. Malonus kvapas taip pat gali palengvinti namų ruošos darbus, kuriuos turite atlikti, ir paversti kasdienius darbus malonesniais. Prikeldami pasaulį aplink mus, kvapai padeda mums kurti savo kasdienybę.

Daugybė ingredientų naudojami tam, kad būtų sukurtas tinkamas kvapas. Tai – kvapų magija.

Kaip gaminami kvapai

Ar žinojote, kad tarp 7,5 miliardo pasaulio gyventojų tėra mažiau, nei 900 kvalifikuotų parfumerių. Mums pasisekė, kad turime savo mažą atsidavusią šios srities ekspertų komandą.

Mūsų ekspertų komandos kuria mūsų prekės ženklo kvapus glaudžiai bendradarbiaudamos su lyderiaujančiais kvapų namais. Dirbdami su geriausiais pasaulyje kvapų kūrėjais esame tikri, kad mums talkina geriausi parfumeriai ir naudojame aukščiausios kokybės ingredientus.

Smegenų dalis, atsakinga už kvapų apdorojimą, vadinama limbine sistema. Tai taip pat yra smegenų dalis, kuri ženkliai prisideda prie nuotaikos ir emocijų valdymo. Yra daugybė žmonių mėgstamų kvapų natų. Pavyzdžiui, „fougere“ kvapas, susidedantis iš levandų, snapučių ir medienos natų.

Šį kvapą atpažinsite, jei naudojate mūsų „Dove“ šampūną. Jis išpopuliarėjo 1960-aisiais ir yra plačiai naudojamas, kad įneštų švaros ir šviežumo pojūčio. „Fougere“ kvapų natos yra viena iš 17 skirtingų kvapų natų grupių, kurias naudojame kurti kvapams.

Unilever Flower wheel

Mažais žingsneliais nueiti ilgą kelią

Gali prireikti dešimčių ingredientų, kad kvapas būtų tobulai subalansuotas ir tiksliai toks, kokio reikia. Kartais labai nedidelis kvapiklio ingrediento kiekis gali padėti sukurti tokį kvapą, koks žmonėms patinka.

Kad toliau kurtume šią magiją mes taip pat pasitelkiame naujausias mokslines technologijas. Pavyzdžiui, naudojame „inkapsuliacija“ vadinamą techniką, skirtą išlaikyti kvapą gaminyje. Ji veikia kaip kvapo apsauga ir jį išleidžia tam tikru momentu, taip paskatingama greitą kvapo pasklidimą.

Unilever frangrance percentage

Mūsų požiūris į kai kuriuos kvapiklių ingredientus

Kartais mūsų klausiama apie kai kuriuos kvapiklių ingredientus. Čia pateikiame mūsų požiūrį į kai kuriuos iš jų, apie kuriuos mūsų klausiama dažniau:

  • Muskusai suteikia ilgai išliekančias kvapų natas. Sintetiniai muskusai, tokie kaip nirtomuskusai ir policikliniai muskusai (PCM), buvo sukurti kaip etiška alternatyva gyvūninės kilmės muskusams. Mes nebenaudojame sintetinių nitromuskusų dėl to, kad gamtoje susidaro jų sankaupos ir sekdami vartotojų pageidavimais; taip pat sumažinome savo naudojamų policiklinių muskusų kiekį ir, kai tik tai įmanoma, naudojame alternatyvas, suteikiančias panašias ilgai išliekančias kvapų natas.
  • Liralis yra dažnas kvapiklių ingredientas, pasižymintis gėlių natomis. Nedidelis skaičius žmonių yra alergiški liraliui, tačiau turėdami įrodymų, kad jis didėja, pašalinome liralį iš mūsų gaminių formulių, išskyrus keletą gaminių, ties kuriais vis dar dirbame.
  • Ftalatai gali būti naudojami kvapiklių ingredientų maišymui, bet mes ftalatų nenaudojame. Vietoj to savo kvapiklių kūrimui naudojame kitus metodus. Daugiau sužinoti apie ftalatus galite čia.

Daugiau sužinoti apie ftalatus galite čia.

Kas tinka jums?

Mes žinome, kad žmonės nori apie kvapiklius žinoti daugiau, ir manome, kad galime padėti plėsti jų suvokimą ir pasitikėjimą suteikdami informacijos internetu. Kad tai įgyvendintume, suteikiame smulkią informaciją internete per „Kas yra mūsų gaminiuose“ skiltį ir atskirų kvapiklių ingredientų, kurie naudojami mūsų namų ir asmens priežiūros gaminiuose, sąrašą.

Kas yra mūsų gaminiuose

Mūsų ingredientų skaidrumo iniciatyva yra sukurta padėti jums ir suteikti jums daugiau pasirinkimo. Kai kuriems žmonėms labiau patinka bekvapiai arba sudėtyje kvapiųjų medžiagų neturintys gaminiai – galbūt jiems taip tiesiog patinka, o galbūt kas nors jų namuose reaguoja į tam tikras kvapiąsias medžiagas. Dėl šios priežasties gaminame lengvai kvepiančių arba bekvapių produktų asortimentą, kad turėtumėte pasirinkimą. Daugiau apie mūsų požiūrį į alergijas galite sužinoti čia.

Kiekviena unikali formulė derina individualias natas ir natų grupes harmoningais akordais panašiai, kaip ir muzikiniame kūrinyje. Tačiau skirtingai nei muzika, joms netaikomos autorių teisės ar patentai, bet yra saugomos tik komercinių paslapčių įstatymo.

International Fragrances Association
Back to top