Praleisti turinys

Formaldehyde donors

Konservantus naudojame tam, kad namų ir asmens priežiūros gaminiai išsilaikytų tinkamos būklės: be jų juos gali sugadinti atsiradusios bakterijos, grybelis ar pelėsis. 

A person washing their hair

Savo gaminiuose kaip konservanto nenaudojame formaldehido ar formaldehidu konservuotų žaliavų. Tačiau naudojame „formaldehido donorus“, pavyzdžiui, dimetil-dimetilhidantoiną (taip pat vadinamą „DMDMH“) kai kuriuose namų ir asmens priežiūros gaminiuose. Formaldehido donorai išskiria nedidelį formaldehido kiekį gaminio galiojimo metu, taip ne tik saugodami jį nuo sugedimo, bet ir išlaikydami leidžiamus jo lygius. Formaldehido donorų nenaudojame savo gaminiuose kūdikiams.

Atsakymai į jūsų klausimus

Kas yra formaldehido donoras?

Formaldehido donorai plačiai naudojami asmens priežiūros gaminiuose kaip saugūs ir efektyvūs konservantai. Jie išskiria nedidelį kiekį formaldehido gaminio galiojimo laikotarpiu. Šis lėtas ribotas išsiskyrimas išlaiko gaminius nesugedusius ir užtikrina, kad formaldehido kiekiai būtų maži. Dažnai mūsų gaminiuose naudojami formaldehido donorai yra DMDMH, imadazolidinilkarbamidas, diazlidinilkarbamidas, natrio hidroksilas ir metilglicinatas.

Ar formaldehido donorai saugūs?

Viso pasaulio reguliuojančios institucijos ir mokslininkai sutinka, kad tokiais kiekiais, kokiais jie yra naudojami namų ir asmens priežiūros gaminiuose, formaldehido donorai yra saugūs. Nepriklausoma JAV Kosmetikos sudedamųjų dalių apžvalgos ekspertų grupė ir Europos Vartotojų saugos mokslinis komitetas patvirtino, kad tokie formaldehido donorai, kokie naudojami kosmetikos gaminiuose, yra saugūs. Kaip ir su kitais mūsų namų bei asmens priežiūros gaminių ingredientais, mes visuomet stebime vykstančius mokslinius tyrimus ir besikeičiantį teisinį reguliavimą. Jei gauname bet kokios naujos informacijos, mes ją įvertiname. Jei dėl šios informacijos pasikeičia ankstesnis mūsų rizikos vertinimas, visuomet imamės veiksmų.

Ar formaldehido donorai saugūs vaikams?

Kaip ir su suaugusiųjų gaminiais, tarptautinės reguliuojančios institucijos ir mokslininkai sutinka, kad formaldehido donorai tokiais kiekiais, kokie naudojami namų ir asmens priežiūros gaminiuose, yra saugūs vaikams. Mes nuolat stebime naujus mokslinius tyrimus ir reguliavimo pokyčius, siekdami užtikrinti, kad neatsiliekame nuo naujausių mokslo ir žinių pasiekimų. Nors jie ir saugūs, savo gaminiuose kūdikiams formaldehido donorų nenaudojame.

„Formaldehidą atpalaiduojančius preparatus galima ir toliau saugiai naudoti kosmetikoje tokiais kiekiais, kaip nustatyta kiekvieno jų kosmetikos ingredientų apžvalgos saugos vertinimuose.“

„International Journal of Toxicology“
Back to top