Praleisti turinys

Aliuminio druskos

Aliuminio druskos daugiau kaip pusę amžiaus buvo naudojamas kaip aktyvusis ingredientas antiperspirantuose, skirtas kontroliuoti prakaitą ir su juo susijusį kūno kvapą. Iš tiesų kovoti su kūno kvapais aliuminis naudojamas jau šimtus metų Europos, Meksikos, Tailando ir Azijos regionuose. Šiais laikais aliuminio druskos padeda milijonams žmonių visame pasaulyje gaiviai jaustis ir kvepėti bei mėgautis pasitikėjimu savimi.

A person using a deodorant

Antiperspirantų gaminiai su aliuminio druskomis yra efektyvūs, atidžiai įvertinti ir saugūs reguliariai naudoti. Šį požiūrį remia „Unilever“ saugos specialistai bei daugybė vėžio ekspertų, sveikatos labdaros organizacijų bei institucijų.

Atsakymai į jūsų klausimus:

Kas yra aliuminio druskos?

Aliuminio druskos kilusios iš aliuminio, dažno Žemės elemento. Aliuminio natūraliai pasitaiko dirvoje ir vandenyje bei daugelyje maisto produktų.

Kodėl aliuminio druskos naudojamos antiperspirantuose?

Aliuminio druskos yra aktyvusis antiperspirantų ingredientas, skirtas kontroliuoti prakaito išsiskyrimą ir su juo susijusį kvapą. Kai naudojamas antiperspirantas, druskos ištirpsta pažasties prakaite arba drėgmėje. Išsiskyrusi medžiaga prakaito liaukoje suformuoja želė pavidalo laikiną „kamštį“, taip sumažindama prakaito, kuris gali išsiskirti odos paviršiuje, kiekį. Aliuminio druskos taip pat turi antimokrobinį poveikį ir kontroliuoja ant odos esančias bakterijas, taip sumažindamos nemalonius kvapus.

Koks skirtumas tarp antiperspiranto ir dezodoranto?

Antiperspirantai veikia dviem būdais: neleidžia prakaitui pasiekti odos paviršiaus ir kontroliuoja kvapą sukeliančias bakterijas. Dezodorantai nedaro įtakos prakaito išsiskyrimui, o tik malšina kūno kvapą.

Ar aliuminio druskos saugios?

Antiperspirantai naudojami jau daugiau kaip pusę amžiaus, yra efektyvūs, atidžiai įvertinti ir saugūs reguliariai naudoti. Saugumas yra „Unilever“ prioritetas, todėl visi mūsų produktai atidžiai vertinami prieš juos pardavinėjant. Taip pat peržiūrime visus naujus tyrimus bei padedame finansuoti tyrimus, kad suteiktume daugiau pasitikėjimo.

Ar antiperspiranto naudojimas padidina riziką susirgti krūties vėžiu arba Alzheimerio liga?

Įvairūs tyrimai gilinosi į ryšį tarp aliuminio antiperspirantuose ir krūties vėžio arba Alzheimerio ligos. Tačiau vėžinių susirgimų ekspertų, labdaros organizacijų ir sveikatos priežiūros įstaigų, įskaitant JAV Maisto ir vaistų administraciją bei ES Vartotojų saugos mokslinį komitetą, teigimu, nėra tvirtų mokslinių įrodymų, kad antiperspirantų naudojimas didina riziką susirgti krūties vėžiu arba Alzheimerio liga.

Ar antiperspirantai, blokuodami prakaito liaukas, blokuoja žmogaus organizme esančių kenksmingų toksinų išskyrimą?

Ne. Apie 95 % toksinų iš žmogaus kūno pašalinami per kepenis ir inkstus. Kūnas prakaituoja tam, kad reguliuotų temperatūrą, o ne tam, kad pašalintų toksinus. Dauguma iš 2-5 milijonų žmogaus kūne esančių prakaito liaukų yra ne pažastyse, dėl to antiperspirantai jų nepaveikia. Tik 1 % kūno prakaito išsiskiria pažastyse. Mes tiesiog labiau jį pastebime, nes jis taip lengvai neišgaruoja, kaip nuo kitų kūno vietų.

Ar yra alternatyvų antiperspirantų gaminiams su aliuminio druskomis?

Vartotojai gali rinktis mūsų dezodorantus, kurie padės kontroliuoti kūno kvapą ir leis jaustis gaiviai. Šie gaminiai nuo antiperspirantų skiriasi tuo, kad padeda kontroliuoti kūno kvapą sukeliančias bakterijas, tačiau juose nėra aliuminio druskų, kurios sumažina prakaito išsiskyrimą.

Kaip man žinoti, kuriuose „Unilever“ gaminiuose yra aliuminio druskų?

Dažniausiai mūsų naudojama aliuminio druska yra aliuminio chlorohidratas. Mūsų antiperspirantų gaminiuose naudojamos aliuminio druskos yra įtrauktos į ingredientų sąrašą ant gaminio pakuotės.

„Nėra patikimų įrodymų, kad aliuminio turinčios kosmetikos ir odos priežiūros gaminių naudojimas gali padidinti krūties vėžio arba Alzheimerio, Parkinsono ligos ir kitų neurodegeneracinių ligų riziką.“

ES Komisijos nepriklausomas Vartotojų saugos mokslinis komitetas (SCCS)

„Tyrimai nepatvirtino aliuminio vaidmens sukeliant Alzheimerio ligą. Beveik visi mokslininkai šiandien dėmesį telkia į kitas tyrimų sritis, ir tik nedaugelis ekspertų mano, kad kasdienis aliuminio naudojimas kelia kokią nors grėsmę.“

Alzheimerio asociacija, JAV
Back to top