Praleisti turinys

Fluoridas

Stiprūs, sveiki dantys ir dantenos yra itin svarbūs žmonių gerovei ir sveikatai. Reguliarus dantų valymas pasta, kurioje yra fluorido, padeda išvengti ėduonies ir pagerina burnos higieną.

Children brushing their teeth

Daugiau kaip šimtą metų fluoridas buvo dedamas į dantų pastas ir milijonai žmonių jį saugiai naudoja kas dieną.

Daugelyje šalių fluoridas dedamas į geriamą vandenį, kad pagerintų bendrą dantų būklę. Pasaulio odontologų federacijos (FDI) teigimu, daugiau kaip 350 milijonų žmonių daugiau kaip 30 šalių naudojasi vandens fluoravimo privalumais.

Atsakymai į jūsų klausimus

Atsakymai į jūsų klausimus

Fluoridas dantų pastoje yra saugus, prieinamas ir paprastas būdas apsaugoti dantis nuo ėduonies. Vienas iš mūsų Tvaraus gyvenimo plano įsipareigojimų yra padėti pagerinti žmonių burnos sveikatą visame pasaulyje ir mes jau seniai bendradarbiaujame su Pasauline odontologų federacija (FDI), siekdami skatinti du kartus per dieną valytis dantis fluorido turinčia pasta.

Ar per didelis fluorido kiekis kenkia dantims?

Vaikam, suvartojantiems didelius kiekius fluorido, kol dantys dar tik formuojasi, ant dantų gali atsirasti dėmių, vadinamų dantų fluoroze. Tačiau tai dažniausiai pasitaiko šalyse, kurių geriamame vandenyje natūraliai yra didelis fluorido kiekis.

Kadangi paprastai dantų pasta nepraryjama, rizika susidaryti dantų fluorozei yra maža. Tačiau kad jos neprarytų besivalydami dantis, vaikai turi būti prižiūrimi tėvų. Dantų fluorozės padariniai paprastai yra tik kosmetiniai ir dantims nekenkia.

Ar per didelis fluorido kiekis gali sukelti sveikatos problemų?

Su fluoridu susiję sveikatos sutrikimai yra susiję su jo naudojimu geriamajame vandenyje, o ne dantų pastoje. Prarytas fluoridas pereina virškinimo traktą ir patenka į kraujotakos sistemą bei yra linkęs kauptis kūno vietose, kuriose yra daug kalcio – tokiose kaip kaulai ir dantys.

JAV Aplinkos apsaugos agentūra nustatė didžiausią leistiną fluorido kiekį geriamajame vandenyje – 4 mg/l. Nuo ilgalaikio didesnio nei šis kiekis vartojimo gali išsivystyti būklė, vadinama skeleto fluoroze, kuri ilgainiui gali sukelti sąnarių sustingimą ir skausmą, silpnus kaulus ir lūžius vyresnio amžiaus žmonėms. Moksliniais tyrimais nebuvo rastas ryšys tarp fluorido ir vėžio.

Kokiuose „Unilever“ gaminiuose yra fluorido?

Fluorido yra visuose mūsų dantų pastų prekių ženkluose, įskaitant „Signal“, „Pepsodent“, „Mentadent“, „Aim“, „Zendium“, „Regenerate“ ir „Zhong Hua“. Ingredientų sąraše ant pakuotės jis vadinamas natrio fluoridu arba natrio monofluorofosfatu.

Back to top